در حال حاضر که شاهد نمایش بهترین و جدید ترین استراتژی های بازاریابی ویدیویی هستیم، ویدیو تبلیغاتی مانند موشن گرافیک که به عنوان یکی از سرآمدان این روش ها توانسته تاثیر شگرفی در حوزه های مختلف از معرفی محصولات برند ها تا جذب مشتریان داشته باشد اما زمانی می توان به بازخورد ویدئو امیدوار بود که با استفاده از استراتژی ها و ترفند های خلاقانه بیننده را میخکوب کنید. در این مطلب از سایت دیجیتال مارکتینگ پلاسینگ قصد داریم شما را بیشتر با محتوا ویدئویی و مزایا آن آشنا کنیم، پس با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

محتوا ویدئویی چیست؟

با توجه به تاثیر خارق العاده ویدئو در جذب مخاطبان هدف، بسیاری از شرکت ها و سازمان ها از تمامی بسترهای موجود از فیسبوک تا لایو و استوری اینستاگرام بهترین استفاده را می برند تا گوی سبقت از سایر رقبا بربایند.

اگرچه برند های بی نام و نشان نیز در این وادی توانسته اند مشتریان وفادار بسیاری را جذب کنند. از مهمترین دلایل جذابیت و محبوبیت محتوا ویدئویی می توان به اشتراک همه گیر محتوا تولید شده به شکل خودکار در بین کاربران اشاره کرد.

لزوم استفاده از بازاریابی ویدیویی در مشاغل مختلف

در حال حاضر بسیاری از افراد به دلیل مشغله های مختلف ترجیح می دهند که اطلاعات مورد نیاز را سریع و آسان از طریق برنامه های مختلف مجازی از فیسبوک، یوتیوب و … مشاهده کنند تا علاوه بر ارتباط مستقیم و تعاملات، شناخت بهتری را نیز به دست آورند. بی جهت نیست که در حال حاضر برند ها نیز از این فرصت طلایی استفاده می کنند و با تولید ویدئو های شاخص و اشتراک آن در فضای آنلاین توانسته اند رونق زیادی برای کسب و کار خود فراهم کنند. آمار ها نیز از بازخورد بسیار شاخص فایلهای ویدئویی در بین کاربران خبر داده اند که موجب افزایش درآمد چشمگیر شرکت ها و کسب و کار های مختلف شده است.

نکات موثر برای تولید محتوا ویدئویی موفق

هر ویدئویی را نمی توان موفق دانست، علاوه بر جذابیت موضوع و خلاقیت بصری باید ریتم یکسانی در روایت داستان جریان داشته باشد. با توجه به علاقه کاربران به تماشا ویدئو بهترین بستر فراهم است که از این برگ برنده با استراتژی متناسب استفاده کنید تا نگاه همگان را به برند خود جلب کنید.

تفاوت بین تدوینگر ویدئو و طراح موشن گرافیک
خواندن

به همین دلیل در این مطلب از سایت دیجیتال مارکتینگ پلاسینگ قصد داریم با اشاره ای اجمالی به نکات مهم درباره بازاریابی ویدئویی نگاه شما را نیز به این رویکرد تبلیغاتی عوض کنیم ‌تا در این دنیای امروز از سایر رقبا عقب نمانید.

ویدئو آنلاین توانسته همچون انقلابی در بسیاری از حوزه ها تاثیرات شگرف به وجود آورد. اگرچه در گذشته کاربران بیشتر از اتفاقات عجیب و غریب و یا ویدئو های با موضوعات طنز  استقبال می کردند اما کم نیستند شرکت ها و برند های موفقی که توانسته اند با نگاه حرفه ای و تغییرات شاخص از بازاریابی ویدئویی برای آگاه سازی مخاطبان و ارتقاء نام تجاری خود استفاده شاخصی داشته باشند و جایگاه خوبی برای خود را در ذهن مخاطبان ثبت کنند.

بهترین فرصت برای استفاده از محتوا ویدئویی

میزان استفاده از ویدئو های آنلاین طبق آمار ها بیش از نصف کل حجم مصرف آنلاین در جهان را تشکیل می دهد.

شاید اولین بار باشد این را می شنوید اما بد نیست بدانید که بیش از سه چهارم محتوا ویدئویی آنلاین توسط کاربران با استقبال بینظیر مشاهده می شود.در کنار آن که امروزه تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ از وسایل ضروری هستند که کمتر کسی را می توان پیدا کرد که روزانه حداقل یک ویدئو را از این طریق نبیند.

اگرچه فیسبوک یک رسانه جذاب و با کاربران میلیونی در بسیاری از کشور ها برای معرفی بهترین برند ها و کمپانی های دنیا به شمار می رود تا گروه مخاطب از این طریق برند ها را بشناسند و در ارتقاء رشد بیزینس ها موثر باشد اما در ایران برنامه های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام از محبوبیت بیشتری برخوردار است که می توانید با تولید محتواهای بصری جذاب افراد بسیاری را با محصول و یا خدمات خود آشنا کنید.

تولید ویدئو ها برای جذب مخاطب همچون سرمایه گذاری محسوب می شوند که منافع مالی آینده شما را تعیین می کنند.در حال حاضر با توجه به شناخت مزایا و نتایج شگفت آوری که محتوا ویدئویی بر رونق کسب و کار ها دارد، مدیران بسیاری ترجیح می دهند بیشتر از محتوا ویدئویی در مقایسه با محتوا متنی استفاده کنند تا نتایج بهتری را ببینند.

۴ حرکت در موشن گرافیک
خواندن

 

در ادامه به برخی از آمار هایی که می توانند نگاه شما را به استفاده از بازاریابی ویدئویی تغییر دهد اشاره می کنیم:

  • اشتراک حداقل هفته ای یک بار ویدئو توسط ۵۵ درصد از کاربران
  • کاربرد بازاریابی ویدئویی بین ۷۰ درصد از مشاغل مرتبط با فروش و تجارت
  • قرار دادن ویدئو های مرتبط با برند بر روی وب سایت ها در بین ۸۰ درصد از افراد
  • استقبال ۹۳ درصدی بازاریابان ویدئویی از این فرصت در زمینه فروش، ارتباطات و بازاریابی آنلاین
  • برنامه ریزی ۹۵ درصد از کمپانی های B2B برای رونق کسب و کار خود از طریق بازاریابی ویدئو

شاید مهمترین نتایجی که از بازاریابی ویدئویی در زمینه بازاریابی به دست می آید را می توان به موارد زیر مرتبط دانست:

  • شناخت بهتر برند
  • جذب گروه مخاطب مشتاق
  • ارتباط آنلاین و موثر با مخاطبان
  • موفقیت در بازاریابی ویدیویی

ترغیب افراد به مشاهده ویدئو در بازاریابی ایمیلی

اگر دوست دارید در زمینه ایمیل مارکتینگ یا اس ام اس مارکتینگ مشکل باز کردن ایمیل توسط مخاطب را حل کنید، می توانید در قسمت موضوع ایمیل از کلمه ویدئو استفاده کنید تا این احتمال را به ۱۹ درصد ارتقاء دهید.

البته تاثیر کلمه ویدئو محدود به همین جا نیست. آمار ها نشان می دهد که در صورتی که در لینک یک وب سایت کلمه ویدئو به چشم کاربر برسد احتمال شانس کلیک را به میزان ۶۵ درصد می تواند افزایش دهد.

فرقی ندارد که شما در چه حوزه ای فعالیت دارید، بهتر است از استراتژی هایی که موفقیت آن توانسته در حوزه های مختلف مشخص شود استفاده کنید. البته که تمرکز بر ویدئو می تواند کلید موفقیت و جهش رشدی شما باشد.

اگر دوست دارید در زمینه بازاریابی ویدیویی رشد کنید، کارشناسان ما این آمادگی را دارند که شما را راهنمایی کرده و مشاوره ای در این زمینه برای ارتقاء کسب و کارتان ارائه دهند.

پست مرتبط

No Comments

پیام بگذارید

Call Now Button