لطفا صبر کنید

تفاوت نرم افزار افترافکت و نرم افزار پریمر

آژانس دیجیتال مارکتینگ پلاسینگ ارائه دهنده خدمات جذاب و منحصر به فرد موشن گرافیک است که می توانید از این طریق و با قیمت بسیار مقرون به صرفه تغییرات شگرفی را در کسب و کار خود شاهد باشید. یکی از چالش های افراد فعال در زمینه پردازش ویدئو، انتخاب بین نرم افزار افتر افکت و پریمر است با توجه به شباهت بالای تکنیکی این دو نرم افزار گاه نمی توان بهترین را انتخاب کرد به همین دلیل در این مطلب اشاره ای اجمالی به تفاوت نرم افزار افترافکت و پریمر داریم تا در مواقع لزوم بتوانید نسبت به شرایط انتخاب شایسته ای داشته باشید.

تفاوت نرم افزار افترافکت و پریمر

تفاوت نرم افزار افترافکت و پریمر از حیث تایم لاین

معمولا برای بیان تفاوت های شاخص افتر افکت و پریمر از قسمت تایم لاین ارزیابی را شروع می کنند. در افتر افکت به راحتی می توان محیط های متنوعی از نظر تایم لاین را مشاهده کرد، البته که نباید کاربرد های وسیعی که این نرم افزار در زمینه تایم لاین دارد را با پریمر یکی دانست. با توجه به وجود قسمت مدیریت و دستکاری حرفه ای در نرم افزار پریمر طراحان این امکان را دارند متناسب با شرایط، ویدئو را به سمت عقب و یا جلو حرکت دهند.

فراموش نکنید که بسته به شرایط پروژه شما می توانید بین افتر افکت و پریمر انتخاب شایسته ای داشته باشید، برای پروژه های پیچیده انتخاب پریمر پیشنهاد می شود با توجه به قابلیت های وسیعی که در اختیار طراح می گذارد. معمولا افراد مبتدی و یا حتی افرادی که تخصص نیز دارند به دنبال محیطی هستند که از نظر کاربری سهولت داشته باشد، افتر افکت می تواند تمام نیاز آن ها را به راحتی پاسخ دهد.

از دیگر تفاوت های بین پریمر و افتر افکت از نظر ویرایش است. از نظر ویرایش ویدئویی پریمر را یکی از برترین نرم افزار های این حوزه معرفی می کنند که افتر افکت هنوز توانایی مقایسه در این زمینه را با آن ندارد. بنابراین اگر بر روی پروژه های خاص و منحصر به فرد کار می کنید بهتر است پریمر را انتخاب کنید اما همانطور که گفته شد با توجه به سهولت استفاده کاربران آسان پسند می توانند از ابزار های محدود تر ویرایشی افتر افکت استقبال کنند.

تغییر استراتژی تبلیغاتی در چه زمان باید صورت گیرد؟
بیشتر بخوانید

فرق افترافکت و پریمر از نظر صوت و تصویر

از مهمترین شاخص ها در دیده شدن یک ویدئو، ایجاد فضای خلاقانه از نظر بصری ست البته که جایگاهی که صوت در جذب بیننده را دارد را نمی توان نادیده گرفت. پریمر را از این نظر می توان در مقایسه با افتر افکت گزینه بهتری دانست که قادر است در زمینه کنترل و مدیریت خروجی، شما را شگفت زده کند البته این به مفهوم عملکرد پایین افتر افکت نیست.

از نقاط قوت افتر افکت در مقایسه با پریمر می توان ماسک کردن را اشاره کرد که البته تفاوت فاحشی از نظر خدمات افتر افکت با پریمر وجود دارد به طوری که آن را جز نرم افزار های بسیار قوی قرار می دهند که بیشتر به خاطر ارائه جلوه های ویژه منحصر به فرد است. انجام ماسک کردن در افتر افکت به شکل ویژه و خارق العاده بیشتر به خاطر وجود جنبه های کامپوزیت ویدئو ست.

البته وجود ردیاب دوربین سه بعدی در افتر افکت را نیز نباید از خصوصیات خارق العاده آن فراموش کرد. اگر دوست دارید صحنه ای زیبا و جذاب ببینید می توانید برای تکرار حرکات دوربین ها از افتر افکت بهره ببرید.

دسترسی آسان به لایه های جدید و همخوانی قوی می تواند در ترکیب خلاقانه و هنرمندانه تصاویر مختلف به شما کمک کند تا به راحتی بتوانید کاری خاص و حیرت آور برای بینندگان مدنظر به نمایش بگذارید در حالی که پریمر از این نظر ضعف بسیاری دارد.

تفاوت افترافکت و پریمر در زمینه جلوه ها

افتر افکت از نظر جلوه های حرکتی و تنظیم رنگ تار شدن توانسته همچون ابزاری شگفت انگیز ظاهر شود به طوری برای انتقال سایه از آن استقبال بینظیری صورت گرفته است.

تایپوگرافی چیست ؟
بیشتر بخوانید

انجام شفافیت تصاویر در اندک زمان از دیگر قابلیت های جذاب نرم افزار افتر افکت عنوان می شود که نمی توان در سایر نرم افزار ها حتی پریمر آن را شاهد بود. اگر شما با محدودیت وقت مواجه هستید می توانید برای ویرایش ویدئو از قابلیت های منحصر به فرد افتر افکت استفاده کنید تا به شکل راحت بتوانید ویرایش های غیر خطی را شاهد باشید. طراحی بهترین جلوه های ویژه در افتر افکت بیشتر مرهون وجود ابزار های اورجینال و افزونه ها و پلاگین هایی است که وجود دارند. اگر دوست دارید بتوانید از طیف های نا محدودی از جلوه ها رونمایی کنید و از نظر متحرک سازی نیز قابلیت خارق العاده ای را ببینید، افتر افکت این امکان را برای شما فراهم می کند.

جمع بندی تفاوت افترافکت و پریمر

اگرچه سعی کرده ایم در این مطلب به شکل کلی ویژگی های افتر افکت و پریمر را مقایسه کنیم اما به مفهوم برتری هیچ یک بر دیگری نیست بلکه بسته به محیط پروژه می توان از هر یک استفاده جذابی را شاهد بود.

فراموش نکنید اگر دوست دارید تغییرات خاص و جذابی را اعمال کنید نیاز است که از قابلیت های مکملی چندین نرم افزار های گرافیکی استفاده کنید علاوه بر آن که تخصص و مهارت طراح و این که در چه سطحی قرار دارد می تواند در این که نرم افزار ها چه نتایجی را به نمایش بگذارند تاثیر گذار است.

No Comments

پیام بگذارید

سوالی دارید ؟

021-71053977

تلگرامواتساپ
021-71053977 مشاوره رایگان