لطفا صبر کنید

شناخت جهان شگفت انگیز موشن گرافیک

آژانس دیجیتال مارکتینگ پلاسینگ از برترین تولید کنندگان انواع موشن گرافیک است که می تواند خدمات بینظیری با نازلترین قیمت به شما ارائه دهد. امروزه موشن گرافیک با قابلیت های باور نکردنی توانسته رشد بینظیری در حوزه های مختلف از فیلم ها تا حوزه های بازار یابی سازمان های بزرگ ایجاد کند‌. اگر شما نیز از جمله افراد علاقمند به فعالیت در این حوزه نوین و تاثیر گذار هستید و دوست دارید بیشتر درباره آن بدانید با ما در مطلب جهان شگفت انگیز موشن گرافیک همراه باشید تا از آخرین تحولات این هنر خارق العاده مطلع شوید.

جهان شگفت انگیز موشن گرافیک

وظیفه طراح موشن گرافیک چیست

در موشن گرافیک می توان تلفیق هنرمندانه ای از طراحی، انیمیشن، ویرایش و هماهنگی حرفه ای را شاهد بود. در واقع مهمترین نقش را طراحی ایفا می کند اگرچه از تاثیر بسزای انیمیشن نمی توان گذشت اما بدون طرح، موشن گرافیک همچون جسمی بدون اسکلت است البته انیمیشن نیز می تواند زرق و برق این هنر را زیاد کند تا در جلب نظر بیننده موفق بود. اما تاثیر ترکیب بیشتر مانند هنرنمایی است تا بتوان به کمک منابع مختلف به راحتی از لایه ها عبور کرد و شاهد صحنه های بدیعی نیز بود. البته بسیاری طراحی موشن گرافیک را هم ردیف مونتاژ عکس می دانند.

یک طراح موشن گرافیک چقدر درآمد دارد

امروزه با توجه به رشد چشم گیر موشن گرافیک در حوزه های مختلف به ویژه استراتژی های بازاریابی و  برند سازی، استقبال از آن نیز به شدت زیاد شده است. در کشورهای مختلف جهان نیز باتوجه به کاربرد این مهارت شگفت انگیز، شبهه وجود دارد که باید درآمد بالایی کسب کرد اما بسته به موقعیت کاری درآمد متغییر است.

تعرفه ساخت موشن گرافیک
بیشتر بخوانید

اگر شما دوست دارید جهان شگفت انگیز موشن گرافیک که مقایسه آماری درآمد خود با طراحان فعال دنیا داشته باشید می توانید مطالعاتی که در این باره صورت گرفته است را ببینید تا علاوه بر اطلاع از میزان درآمد از نرم افزار های محبوب طراحان موشن گرافیک نیز مطلع شوید.

موشن گرافیک برای چه افرادی مناسب است

موشن گرافیک منحصر به افراد خاصی نیست. در هر کاری هر فرد باید متناسب با شرایط و توانمندی های خویش از بین گزینه های موجود انتخاب درستی داشته باشد. اگر شما دوست دارید که در این حوزه فعالیت کنید قبل از ورود بهتر است مواردی را در نظر داشته باشید به همین دلیل به نکات مثبت و منفی این شغل گریزی زده شده است:

نکات مثبت

  1. موقعیت شغلی مناسب: با توجه به رشد چشم گیر موشن گرافیک در حوزه های مختلف به ویژه تبلیغات می توان از نظر جایگاه شغلی موقعیت های زیادی را شاهد بود. علاوه بر این که امروزه از این هنر و مهارت خارق العاده در صنایع نیز به ویژه صنعت فیلم استقبال ویژه ای صورت گرفته است‌.
  2. بهبود فرصت های شغلی: حتما نیاز نیست که شما به عنوان یک طراح موشن گرافیک فعالیت کنید، در هر شغلی که هستید برای فروش بیشتر مطمئنا نیاز به تبلیغات دارید تا افراد بیشتری را جذب کنید. موشن گرافیک این ابزار قدرتمند می تواند شرایطی را فراهم کند که بتوانید در سایر فرصت های تبلیغاتی از جمله یوتیوب و ویدئو های Vimeo به خوبی بدرخشید.
  3. آموزش راحت: از کاربرد ترین نرم افزار هایی که در طراحی موشن گرافیک جایگاه خوبی دارد ادوبی افتر افکت است که سهولت یادگیری یکی از مزایای منحصر به فرد آن عنوان شده است.
نکات سئو برای ویدیو ها
بیشتر بخوانید

نکات منفی

  1. اندازه فایل های موشن گرافیک: استفاده از فایل های کمتر از ۱۰۰ مگابایت در طراحی امری رایج است اما برای ویدئو ممکن است بر روی پروژه ای فعالیت کنید که اندازه ای بیش از ۱۰۰ گیگابایت داشته باشد. با توجه به تاثیر گذاری دستگاه حتی نیاز است که در شرایطی بتوانید امکانات خود را نیز با آن مطابق دهید.
  2. مرحله رندر گرفتن: خروجی گرفتن از پروژه های ویدئویی یکی از مراحل رایج است. همانطور که در زمان فعالیت با فتوشاپ باید فایلی با فرمت PNG مشاهده شود اما در اینجا یک تفاوت وجود دارد که نیاز است ۵ هزار فایل PNG در خروجی دید که محدودیت زمان می تواند یکی از چالش های اصلی در این زمینه باشد.
  3. ارتباطات: یکی دیگر از چالش هایی که ممکن است برخی از طراحانی که با موشن گرافیک سروکار دارند را آزار دهد، ارتباط با مشتریان سخت گیر و حساس است که در شرایطی بار ها و بار ها تقاضا ویرایش داشته باشند بنابراین بهتر است که در جلسات مشاوره ای با کارفرمایان با پرسیدن سوالات اصلی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید اما فراموش نشود که ویرایش جزیی از مراحل اصلی کار حرفه ای است.

بهترین منابع برای طراحی موشن گرافیک

برای این که بتوانید در موشن گرافیک مهارت خود را پرورش دهید و توانمندی بالاتری را شاهد باشید می توانید از منابع زیر استفاده کنید:

  • سایت های آموزش دهنده

Video Copilot

AE Tuts

Creative Cow

Amuzeshtak

  • سایر وبلاگ ها و سایت های مفید

Motionographer

Greyscale Gorilla

  • سایت های ایده دهنده

Vimo

Buck

MK12

Brandon Wall

You Tube

FreddieW

Corridor Digital

My Demo Reel

Blur Studios

  • صوت

Sound Snap

Sound Rangers

Free Play Music

No Comments

پیام بگذارید

سوالی دارید ؟

021-71053977

تلگرامواتساپ
021-71053977 مشاوره رایگان